[phpBB Debug] PHP Warning: in file /home/screenag/domains/screenag.linuxpl.info/public_html/content/dom/DomContent.php on line 97: htmlentities() [function.htmlentities]: Invalid multibyte sequence in argument
screenagers.pl - jukebox: Różne oblicza zimy (5.01.2005)

Różne oblicza zimy (5.01.2005)

Zdjęcie Różne oblicza zimy (5.01.2005)

Zima - jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się najniższymi temperaturami powietrza w skali roku, umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego, zazwyczaj zestaloną (zamarzniętą) formą opadu i osadu atmosferycznego, większość świata roślin i zwierząt przechodzi okres uśpienia.


Encyklopedyczne definicje nie zawsze mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Wystarczy spojrzeć za okno, aby przekonać się, że zimy w tym roku nie ma. Jest styczeń, na termometrze prawie 10 stopni, pada deszcz.


Definicja zimowego utworu nie istnieje. Tytuły piosenek też nijak mają się do okresu pomiędzy przesileniem zimowym a równonocą wiosenną. Właściwie tylko kompozycja Kid Dakota opowiada o obecnie panującej(???) porze roku. Reszta utworów znalazła się tutaj poprzez dość luźne skojarzenia i coś co można nazwać „zimowym nastrojem”.

I Love You But I’ve Chosen Darkness - When You Go Out

Zdjęcie I Love You But I’ve Chosen Darkness - When You Go Out

Milczą już od ponad roku, a wydawało się, że może być o nich głośno. Być może sytuację zmieni planowane na luty wydanie drugiej pozycji w ich dyskografii. Na razie posłuchajcie jednego z najlepszych fragmentów z ich EP-ki. Trochę a’la The Stills. Plik znajduje się w dziale “catalog/music”.

The Decemberists - Here I Dreamt I Was An Architect

Zdjęcie The Decemberists - Here I Dreamt I Was An Architect

W oczekiwaniu na „Picaresque” - album mający być największym dziełem Colina Meloy i przyjaciół, posłuchajcie jednego z piękniejszych fragmentów „Castaways and Cutouts” Posłuchajcie opowieści o marzeniach, wagabundach, kurtyzanach i Hiszpanach.

Interpol - NYC

Zdjęcie Interpol - NYC

Może ktoś nie zna...

Sigur Ros - Svefn G Englar

Zdjęcie Sigur Ros - Svefn G Englar

Dziesięciominutowy spacer po Islandii. Zamknijcie oczy a Waszej świadomości ukażą się wulkany, gejzery i lodowce, około szóstej minuty usłyszycie lądowanie samolotu US Air Force w bazie Keflavik, a pod koniec poczujecie zimny wiatr i przyśpieszone bicie serca.

Kid Dakota - Ten Thousand Lakes

Zdjęcie Kid Dakota - Ten Thousand Lakes

Jesteście ciekawi jak wygląda zima w Minnesocie? I po co pojechał tam bohater Dziesięciu Tysięcy Jezior? Jak słusznie zauważył redaktor Depczyński „Ten Thousand Lakes” to utwór „walcowato-radioheadowy”.

Black Nielson - The Human Strain

Zdjęcie Black Nielson - The Human Strain

Trochę subiektywnych skojarzeń: moim zdaniem to piosenka doskonale nadająca się do wykorzystania w programie telewizyjnym o sportach zimowych. Muzyczna ilustracja do pokazywanych na ekranie narciarskich szusów albo piruetów na lodowisku.

Witek Wierzchowski (5 stycznia 2005)

Dodaj komentarz

Komentarz:
Weryfikacja*:
 
captcha
 

Polecamy

statystyka

Przeczytaj także