Ocena: 10

...And You Will Know Us By The Trail Of Dead

Source Tags & Codes

Okładka ...And You Will Know Us By The Trail Of Dead - Source Tags & Codes

[Interscope; 26 lutego 2002]

Nie będę nikogo trzymał w niepewności. "Source Tags & Codes" oceniam na 10 gwiazdek w skali do 10. W trybie przyspieszonym dostała się do mojej dziesiątki ukochanych płyt. Chcecie wiedzieć dlaczego?

Przede wszystkim dlatego, że już po pierwszym przesłuchaniu wiedziałem, że mam do czynienia z albumem niemalże genialnym. Muzyka zawsze była dla mnie ważna, ale rzadko się zdarzało, żeby wywoływała u mnie taki dreszcz emocjonalny. "Source Tags & Codes" jest wręcz przepełniona emocjami. Wzruszające ballady, energetyzujące rockowe utwory, ostre hard-core'owe kompozycje. Wszystko łączy się na płycie w niesamowity sposób. Harmonia przeplata się z chaosem, piękno z gitarowym brudem, cisza i spokój z hałasem i wrzaskiem. Niesamowity efekt. Po prostu porażający. Dawno nie słyszałem płyty, która zrobiłaby na mnie tak piorunujące wrażenie. Z gitarową muzyką rewelacyjnie komponują się wstawki grane na instrumentach smyczkowych i dętych. Ciężko mi wybrać jeden utwór, który mógłbym polecić niedowiarkom. Płyta jest zbyt różnorodna... I za dużo na niej świetnych momentów...

Krytycy obawiali się, że ...Trail Of Dead w debiucie dla dużej wytwórni stracą to, co mieli najcenniejszego - bezkompromisowe podejście do muzyki. Wiadomo - inaczej się gra kiedy się jest niezależnym, a inaczej kiedy nad materiałem czuwa duża firma. Na szczęście zespół się obronił. Zachował swój styl i dzięki temu także respekt fanów alternatywnej muzyki. Poprawił do tego brzmienie i warsztat. Choć w zespole nie ma wirtuozów, każdy muzyk zna swoje możliwości i daje z siebie wszystko. To wszystko sprawia, że cała płyta brzmi świetnie i słucha się jej z przyjemnością. Wiele młodych zespołów mogłoby się uczyć od ...Trail Of Dead jak grać w dzisiejszych czasach muzykę nowoczesną, dobrą i niezależną.

Przemysław Nowak (26 marca 2003)

Oceny

Jakub Radkowski: 10/10
Przemysław Nowak: 10/10
Witek Wierzchowski: 10/10
Artur Kiela: 9/10
Kamil J. Bałuk: 9/10
Kuba Ambrożewski: 9/10
Marceli Frączek: 9/10
Paweł Anton: 9/10
Paweł Klimczak: 9/10
Tomasz Tomporowski: 9/10
Wojciech Michalski: 9/10
Jędrzej Szymanowski: 8/10
Paweł Ćwikliński: 8/10
Piotr Wojdat: 8/10
Tomasz Łuczak: 8/10
Krzysiek Kwiatkowski: 7/10
Maciej Maćkowski: 7/10
Kasia Wolanin: 6/10
Średnia z 98 ocen: 8,70/10

Dodaj komentarz

Komentarz:
Weryfikacja*:
 
captcha
 
Gość: Bart
[3 października 2010]
Album zajebisty. Kapela na zywo gra wiekszosc kawalków z tej plyty i brzmia super.
Gość: highfidelity
[17 września 2010]
gadanie, album jest zajebisty, a pitchforka nie czytam
Gość: automaciej
[17 września 2010]
pitchfork każe kochać, więc trzeba kochać.. co z tego że się nie podoba...

Polecamy

statystyka

Przeczytaj także