Bukowicz / Blokowisko / Syndrom Paryski | Wrocław

Obrazek Bukowicz / Blokowisko / Syndrom Paryski | Wrocław

17 maja 2019 | D.K. Luksus, ul. Wita Stwosza 16, Wrocław | godz. 19 | Bilety: 20 zł

Bukowicz

Powiew zimnej fali w połączeniu z shoegazem i dream popem. Zespół tworzą: Jakub Buczek (wokal, gitara), Aneta Maciaszczyk (klawisze, wokal, sampler), Michał Warzecha (bas). Jesienią 2018 r ukazała się długogrająca płyta "Dyskomfort w głowie". Polskie teksty, melodyjne gitary, nietuzinkowe wokale, ciężkie bity i dynamiczny bas - tego się możecie spodziewać.

"Debiut Bukowicza powinniśmy umieścić w kategorii muzycznej psychoanalizy, która przydałaby się każdemu, bo chyba każdy wie, co oznacza „Dyskomfort w głowie”. Terapii poddajecie się na własną odpowiedzialność, ale zaręczam, że warto to ryzyko podjąć. “​ [Aleksandra Budka, radiowa Trójka]


Blokowisko

Blokowisko to duet w składzie Maciej Jurga (gitara, wokal) i Cezary Zieliński (instrumenty klawiszowe, elektronika). Brzmienie zespołu wywodzi się z post-punkowych ruchów lat osiemdziesiątych, a w ich muzyce można znaleźć elementy takich gatunków jak cold wave, synth pop, industrial czy neofolk. Ich utwory, nawet gdy serwują na pierwszym planie taneczny rytm i ciepłe syntezatory, zawsze podszyte są charakterystycznym chłodem. Muzyka Blokowiska to historia alienacji w zaludnionym mieście, gdzie mimo pozornej bliskości oddzielonych cienkimi ścianami ludzi, człowiek funkcjonuje jako odizolowana, samotna jednostka. We wrześniu 2018 roku zespół wydał debiutancką EPkę pod tytułem tożsamym z nazwą grupy.


Syndrom Paryski

Syndrom Paryski to poznańska formacja specjalizująca się w ładnych, ciężkich do określenia szufladkami gatunkowymi piosenkach, w których przenikają się elektroniczne bity, 90sowe amerykańskie emo czy indie rock. Ta mieszanka tworzy „utwory-wspomnienia” letnich chwil w deszczowy listopadowy wieczór. Na koncercie zaprezentują utwory z ubiegłorocznej EPki „Raj na ziemi” oraz przedsmak nadchodzącego materiału!

Polecamy

statystyka

Przeczytaj także