Stajnia Sobieski prezentuje: Gołębie i Leśniewski/Nowacki

Obrazek Stajnia Sobieski prezentuje: Gołębie i Leśniewski/Nowacki

18 lutego 2017 | Apoteka Pub, ul.Meiselsa 24, Kraków | godz. 20 | bilety: 10 zł

Wybudzamy się ze snu zimowego, by zaprosić Was na szósty koncert z cyklu firmowanego przez Stajnię Sobieski – kolektywu, który od kilku lat zmienia oblicze muzycznego Krakowa. Z owianych legendą krakowskich piwnic dźwiękowy ferment przeniósł się na trzecie piętro kamienicy, gdzie spotykają się, plotkują, nerdzą, tworzą i nagrywają stajniowi muzycy. Na ulicy Sobieskiego właśnie.

Stajnia Sobieski zrzesza zespoły Armando Suzette, Bezczeszczę Bęben, Die Flöte, Kaseciarz, Rycerzyki, Harry & The Callahans, Noc Muzeów, Taxez i Zdrowie™. W ramach cyklu występują zespoły ze Stajni i zaproszeni przez nich goście polskiej sceny niezależnej.

Gołębie to poznańskie trio, które preferuje głośne granie i ważne melodie. W ich intensywnej muzyce można usłyszeć wiele przestrzeni, barw i emocjonalnego zaangażowania. Zadebiutowali w 2016 roku epką "Dachy". Tak pisali o tym minialbumie na tegoslucham.pl: "Gołębie w swobodny sposób - improwizowany i punkowy, balansują między melodią, krzykiem gitar, nojzowymi sprzęgami i psychodelią." W styczniu tego roku wypuścili kolejny materiał zatytułowany "Wrzesień/Październik". Na ich koncertach nigdy nie wiadomo, w którą stronę poleci gitara.

https://golebie.bandcamp.com/

DUET Bartosz LEŚNIEWSKI (Artykuły Rolne) - Maciek NOWACKI (Kaseciarz)

Duet Leśniewski / Nowacki to nietypowa kolaboracja muzyków znanych z Artykułów Rolnych oraz Kaseciarza. Zaskakujący i nieoczekiwany układ personalny zaowocuje całkowicie improwizowanym setem rozpisanym na dwie gitary.

Polecamy

statystyka

Przeczytaj także