Tarwater

Warszawa CDQ - 26 października 2007

Zdjęcie Tarwater - Warszawa CDQ

Jeśli polscy słuchacze są szczególnie rozpieszczani przez artystów spoza terytorium naszego kraju to musi to być niemieckie Tarwater. Bernd Jestram i Ronald Lippok już po raz kolejny zorganizowali regularną trasę koncertową. O tym, że duet darzy ogromnym szacunkiem polskich fanów świadczą także fakty z przeszłości. „Not The Wheel”, zawierające kompozycje z filmów, spektakli teatralnych oraz remixy zostało wydane wyłącznie na naszym rynku, a na ostatnim albumie duet sprezentował dodatkowy utwór w postaci „Recitative”. W ramach promocji albumu „Spider Smile”, Tarwater przyjechali m.in. do warszawskiego CDQ.

Trzeba przyznać, że frekwencja tego październikowego wieczora nie była oszałamiająca. Napięcie przed koncertowe było raczej nieodczuwalne, ludzie w spokoju i na zupełnym luzie sączyli piwo i zamawiali drinki – jednym słowem kolejna wizyta Tarwater była dla większości codziennością. Na szczęście wszyscy pamiętali o należytym szacunku, który wymalował się na twarzach w trakcie trwania koncertu.

Panowie zaczęli z lekkim poślizgiem. Prezentowali głównie materiał z dwóch ostatnich płyt, a więc „Spider Smile” i „The Needle Was Travelling”. Warto zaznaczyć, że koncertowe wykonania takich utworów jak choćby „Jackie” zrobiły większe wrażenie od studyjnych, bardzo przeciętnych wersji. Brzmienie gitary basowej współgrało z elektronicznymi bitami, co razem tworzyło nieco hipnotyczną atmosferę. Tylko wokalizy Lippoka momentami ginęły w gąszczu zapętlonych motywów.

Grupa Tarwater zdecydowanie nie zaskoczyła słuchaczy tego wieczora. Wykonania były oczywiście poprawne, tak naprawdę trudno było się do czegoś przyczepić. Zagrane już jako bis „The Watersample” z „Silur” pokazało jednak, że niemiecka grupa w ostatnich latach straciła wiele na wartości. Od dłuższego czasu brną w rejony mało odkrywczego, elektronicznego popu i choć koncertowo nadal dają radę to osobiście życzyłbym sobie zmian w samym repertuarze.

Piotr Wojdat (23 stycznia 2008)

Dodaj komentarz

Komentarz:
Weryfikacja*:
 
captcha
 

Polecamy

statystyka

Przeczytaj także