Dzień Kobiet (8.03.2005)

Zdjęcie Dzień Kobiet (8.03.2005)

Dziś kolejny update okolicznościowy: polecamy piosenki wykonywane przez sześć utalentowanych Pań.

Mirah - Cold Cold Water

Zdjęcie Mirah - Cold Cold Water

Zadziorna okularnica Mirah znana z kontrowersyjnego projektu The Microphones z pomocą Phila Elvruma od kilku lat tworzy własne, niebanalne płyty. Jeśli spośród wszystkich stworzonych przez wokalistkę kompozycji trzeba by było wybrać tą najlepszą, to można by wskazać na „Cold Cold Water”. Przybrudzona melodia, delikatny wokal przeplatają się przez blisko 4 minut, by pod koniec wybuchnąć z ogromną mocą i w efektowny sposób zakończyć utwór.

Juliana Hatfield - I'm Shy

Zdjęcie Juliana Hatfield - I'm Shy

Ośmioletni utwór na ósmego marca, czyli Juliana Hatfield w wesoło brzmiącej deklaracji nieśmiałości. Nieskomplikowany riff + wokalne ułu-łu-łu. Rzecz nie tylko dla koneserów twórczości artystki.

CocoRosie - Good Friday

Zdjęcie CocoRosie - Good Friday

Wyciskacz łez produkcji sióstr Cassady. Piosenka pochodzi docenionego przez naszych czytelników (16 miejsce w plebiscycie na najlepszą płytę 2004 roku) „La Maison de mon Reve”. Uwaga: utwór wywołuje przyjemną senność, stosowanie obniża zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi.

Kristin Hersh - Sno Cat

Zdjęcie Kristin Hersh - Sno Cat

Kristin Hersh kiedyś w Throwing Muses, teraz solo w stajni legendarnej wytwórni 4 AD wydaje swoje albumy. Wokalistka z upływem czasu nic nie straciła ze swojej oryginalności, charyzmy i intrygującego stylu, czego najlepszym dowodem jest utwór „Sno Cat” otwierający ostatnią płytę Hersh „The Grotto”.

A Girl Called Eddy - Golden

Zdjęcie A Girl Called Eddy - Golden

„Golden” to kompozycja zamykająca ubiegłoroczny album Erin Moran, znanej także jako A Girl Called Eddy. Piosenka z interesującym rozwinięciem, które następuje po klawiszowym wstępie. Spokojny, nastrojowy, dość przewidywalny, ale niebanalny utwór.

Julie Doiron - Sending The Photographs

Zdjęcie Julie Doiron - Sending The Photographs

Julie Doiron w swoim rodzimym kraju nazywana jest czasem „Elliottem Smithem w spódnicy”. Od lat tworzy na przekór modom i trendom muzykę w zgodzie z własną osobowością, pozostając postacią raczej niszową i mało znaną. Najlepszą reklamą singer/songwriterki może być fakt, że obecnie opiekuje się nią wytwórnia Jagjaguwar. Piosenka „Sending The Photographs” pochodzi z albumu „Heart And Crime” z 2002 roku.

Witek Wierzchowski (8 marca 2005)

Dodaj komentarz

Komentarz:
Weryfikacja*:
 
captcha
 

Polecamy

statystyka

Przeczytaj także