Piosenki karnawałowe (26.01.2005)

Zdjęcie Piosenki karnawałowe (26.01.2005)

Jeśli organizujecie lub wybieracie się na karnawałowe party umieszczony poniżej zestaw może stanowić uzupełnienie dla Waszej tanecznej set-listy. Jeśli nie chcecie przetańczyć całej nocy zasłuchani tylko w płyty Franz Ferdinand i The Killers wypróbójcie coś z naszych propozycji.

The Koreans - Keep Me In Your Mind

Zdjęcie The Koreans - Keep Me In Your Mind

Jeśli nie znacie The Koreans najwyższy czas odrobić zaległości. Self-titled londyńskiego zespołu znalazł się na wysokiej, biorąc pod uwagę konkurencję, 30 pozycji w głosowaniu czytelników naszego serwisu. "Keep Me In You Mind" to kwintesencja gry Koreańczyków: przebojowy refren, elektronczne dodatki, energiczny rytm.

Apples in Stereo - Please

Zdjęcie Apples in Stereo - Please

"Please" otwiera "Velocity of Sound" ostani jak do tej pory album zasłużonej formacji Apples in Stereo. Jest krótko, zwięźle i wesoło. Wokal, brzęczące gitary i rytm nadają temu utworowi optymistyczny charakter, który może być zaraźliwy. Tezę te potwierdza historia Griszy. Jeśli jej nie znacie zapraszam do działu recenzje.

Moving Units - Available

Zdjęcie Moving Units - Available

Zaczynali nagrywając demo na ślicznym, błyszczącym cd-r. Do rozpowszechniania swojej twórczości w niecnym formacie mp3 prawdopodobnie zmuszeni przez wytwórnie. Moving Units,ze słonecznej Kaliforni w "Available" łączą disco, punk, zabawną linię melodyczną oraz irytujące chórki. Raczej do pokiwania się niż do potańczenia.

Bloc Party - The Tulips

Zdjęcie Bloc Party - The Tulips

Lansowania Bloc Party (grupy określanej przez niektórych rodzimych "znawców" mianem art-rockowej) ciąg dalszy. "The Tulips" na karnawałowym indie-party może zostać wykorzystany jako wolniejszy przerywnik pomiędzy utworami stricte tanecznymi. W piosence o nieszablonowej rytmice doskonale wypada wokal Kele Okereke, gitary prawie cały czas snują się w tle.

The Go! Team - Panther Dash

Zdjęcie The Go! Team - Panther Dash

Ależ to gra! Organki, wokaliści ograniczają się tylko do odliczenia do czterech, potem gitary i znowu organki. Utwór energetyczny. The Go! Team zadają kłam twierdzeniu, że w krótkich utworach duże nagromadzenie środków użytych ich stworzenia zabija przebojowść. Na stronie zespołu niestety wersja tylko do odsłuchania. Klikamy w "trojkę" nad kasetą.

Moonbabies - Sun A.M

Zdjęcie Moonbabies - Sun A.M

Szwedzki pop, indie-pop. "Sun A.M" to jeden z najlepszych fragmentów "The Orange Billboard", bardzo udanego albumu szwedzkiego duetu. Utwór pomimo nieskomplikowanej struktury, wielowątkowy. Spokojne fragmenty śpiewane przez Carinę Johansson, czynią z tej piosenki obowiązkową pozycję na set-liście utworów uspojających nadpobudliwych gości.

Witek Wierzchowski (26 stycznia 2005)

Dodaj komentarz

Komentarz:
Weryfikacja*:
 
captcha
 

Polecamy

statystyka

Przeczytaj także