Rockujący na przyszłość (1.12.2004)

Zdjęcie Rockujący na przyszłość (1.12.2004)

Dziś prezentujemy piosenki grup, które w przyszłym roku doczekają się swoich debiutanckich albumów. Na ich twórczość warto jednak zwrócić uwagę już teraz. Zespołom Bloc Party, Prosaics i The Owls poświęciliśmy już nieco miejsca na naszych łamach. Mam nadzieję, że o pozostałych będziemy mogli szerzej napisać już wkrótce. Oby okazją były premiery świetnych płyt, którymi uraczą nas ci artyści.

Prosaics - Teeth

Zdjęcie Prosaics - Teeth

Energiczna, melodyjna i chłodna piosenka "Teeth" pochodzi z minialbumu "Aghast Agape". Doskonała kompozycja nowojorskiego tercetu potęguje nadzieje związane z ich przyszłorocznym długogrającym debiutem.

Tho Owls - Air

Zdjęcie Tho Owls - Air

Spokojny i melodyjny utwór "Air" to najjaśniejszy punkt EP-ki "Our Hopes and Dreams". To dzięki tej piosence zespół The Owls stał się znany. Recenzję wydawnictwa znajdziecie na naszych łamach.

Bloc Party - Banquet (Phones Disco Edit)

Zdjęcie Bloc Party - Banquet (Phones Disco Edit)

Remiks "Banquet" - największego jak do tej pory przeboju grupy. Jeszcze bardziej taneczny, jeszcze bardziej elektroniczny. Wersja oryginalna znajdzie się na debiutanckim albumie "Silnet Alarm", który premierę będzie miał w marcu 2005 roku.

Thee Unstrung - Contrary Mary

Zdjęcie Thee Unstrung - Contrary Mary

Londyńczycy z Thee Unstrung mają jak na razie w swojej dyskografii jedynie singiel "Contrary Mary / You". Prezentujemy wykonanie live pierwszej z piosenek umieszczonych na tym krążku. Nagranie dla radia BBC miało miejsce trzynastego września tego roku - zespół zagrał akustycznie. Czas trawania utworu: nieco ponad dwie minuty.

Clearfall - Photographs

Zdjęcie Clearfall - Photographs

Pochodzą z Glasgow. Na muzycznej scenie pojawili się w październiku ubiegłego roku. Porównywani najczęściej do Idlewild i wczesnego Snow Patrol, mają na swoim koncie występy u boku m.in. Jetplane Landing, Eighties Matchbox B-Line Disaster, The Dears, Thirteen Senses czy The Blueskins. Największym atutem grupy jest emocjonalny śpiew Gerry'ego Lennona, obok którego trudno przejść obojętnie. Nagrali jak do tej pory dwie epki: „howlateitwas” oraz „They Say Hope Is Happiness”. Nagranie „Photographs” z pierwszej z nich powinno sprawić, że nabierzecie apetytu na tę muzykę. Pliku szukajcie w dziale media.

People in Planes - In Video Colour

Zdjęcie People in Planes - In Video Colour

Walijski zespół w odróżnieniu od piłkarskiej reprezentacji tego kraju pokazuje grę dynamiczną i urozmaiconą. Podczas pięciu minut "In Video Colour" People in Planes wiele razy zmieniają tempo piosenki. Zaskakującym jest, że w tym energicznym utworze pojawiają się partie instrumentów dętych.

Witek Wierzchowski (1 grudnia 2004)

Dodaj komentarz

Komentarz:
Weryfikacja*:
 
captcha
 

Polecamy

statystyka

Przeczytaj także