Made in Poland (11.11.2004)

Zdjęcie Made in Poland (11.11.2004)

Oto pierwsza dostawa plików muzycznych w dziale audio. W tej części serwisu screenagers.pl będziemy prezetować piosenki dostępne w formacie mp3 na oficjalnych stronach artystów i wytwórni płytowych. Proponujemy zapoznanie się z utworami sześciu polskich zespołów różniących się od siebie doświadczeniem i stażem, lecz mających wiele wspólnego. Wykonawcy osiągają swoje artystyczne cele poprzez elektronikę, folk, aż do rocka progresywnego. Zestaw, który wybraliśmy dla Was dzisiaj, jest udokumentowaniem działalności powszechnie znanych grup, jak i zapowiedzią nadchodzących zmian i nadziei dla polskiej muzyki alternatywnej.

Old Time Radio - Turn the Radio On

Zdjęcie Old Time Radio - Turn the Radio On

Old Time Radio to trio z Gdańska. Zadebiutowali w tym roku bardzo udaną płytą "Old Time Radio". OTR grają spokojną, nastrojową, elektroniczną muzykę. Krytycy porównują ich do takich zespołów jak Low, Lali Puna czy Mum. Nagranie "Turn the Radio On", pochodzi ze wspomnianego, tegorocznego krążka grupy.

Grabaż i Strachy na Lachy - Krew z Szafy

Zdjęcie Grabaż i Strachy na Lachy - Krew z Szafy

Grabaż i Strachy na Lachy to side-project wokalisty i lidera kultowego, poznańskiego zespołu Pidżama Porno. W nowym projekcie Grabaża słychać większe wpływy brzmień etnicznych i muzyki reggae. Kompozycja "Krew z Szafy" to singiel z debiutanckiego krążka, zatytułowanego po prostu "Grabaż i Strachy na Lachy".

Pustki - Wszystko Jest Nieczytelne

Zdjęcie Pustki - Wszystko Jest Nieczytelne

Pustki to młody polski zespół "ściany wschodniej", który w tym roku nagrał bardzo dobrze przyjęty album zatytułowany "8 Ohm". Utwór "Wszystko Jest Nieczytelne" to singiel promujący tę płytę. Recenzję albumu Pustek możecie przeczytać na naszych łamach.

Riverside - In Two Minds

Zdjęcie Riverside - In Two Minds

Utwór pochodzi ze zbierającej doskonałe recenzje płyty "Out of Myself". Zespół Riverside określany jako nadzieja polskiego rocka progresywnego bardzo szybko stał się jednym z najbardziej cenionych reprezentantów tego nurtu. Sława grupy przekroczyła granice Polski. Od 21 września dzięki amerykańskiej wytwórni debiutancki album jest dostępny na całym świecie.

Usta Bilizowane - Fi Fi No No

Zdjęcie Usta Bilizowane - Fi Fi No No

Doceniona w rozgłośniach radiowych całego kraju piosenka "Fi Fi No No", w której połączono rozbujaną elektronikę z miękkimi gitarami, ciepły wokal z sentymentalnym i introwertycznym tekstem, dobrze wróży dalszej karierze grupy. W tym roku zespół dużo koncertował. W maju, w Katowicach Usta Bilizowane wytąpiły jako support przed Laiką.

Organizm - Funk #1

Zdjęcie Organizm - Funk #1

Warszawski zespół imponuje efektami osiąganymi przy instrumentalnym minimaliźmie. Świetny, rozpoznawalny wokal oraz poetyckie teksty dalece wykraczają poza szablony wmontowywane w mozaikę polskiej muzyki rockowej. W "Funk #1" zaskakują funkujące riffy i zniewalające transowe sekwencje perkusji i basu. Wyobraźcie sobie Marcina Świetlickiego śpiewającego przy akompaniamencie Pustek, a uzyskacie przybliżony obraz Organizmu.

Witek Wierzchowski (10 listopada 2004)

Dodaj komentarz

Komentarz:
Weryfikacja*:
 
captcha
 

Polecamy

statystyka

Przeczytaj także