Ocena: 7

Kills, The

No Wow

Okładka Kills, The - No Wow

[Rough Trade; 8 marca 2005]

Celem niniejszej pracy magisterskiej jest wykazanie nietrafności spostrzeżenia jakoby koniecznym warunkiem, aby podmiot badań nie przestał być pamiętany niezbędne jest, aby nagrywał lepsze płyty.

Podmiotem badań będzie grupa The Kills, przedmiotem ich druga płyta - "No Wow".

Niniejsza praca magisterska składa się z pięciu rozdziałów. Rozdział pierwszy, zawiera dowody potwierdzające twierdzenie: zespół The Kills nie nagrał lepszej płyty od debiutu, wydany 8 marca "No Wow" utrzymuje artystyczny poziom poprzednika. W tym fragmencie pracy pada twierdząca odpowiedź na zadawane przez podmiot badań pytanie: "Oh, did you get the real good ones?".

W rozdziale drugim została dokonana analiza surowego brzmienia zespołu, identycznego jak na debiutanckim albumie. Nie stwierdzono zmiany tematyki tekstów, które bardzo dosadnie traktują o LOVE.

W rozdziale trzecim zostały przedstawione skojarzenia towarzyszące słuchaniu płyty badanego zespołu. W tej części pracy wykazana została zbieżność sposobu śpiewania wokalistki zespołu z PJ Harvey. Naświetlono również podobieństwo do "Keep On Your Mean Side" jeśli chodzi o aranżacje sekcji rytmicznej i grę gitary.

W rozdziale czwartym zostały przeanalizowane poszczególne kompozycje; celem było wyodrębnienie dobrych utworów. Szczególnie dużo uwagi poświęcono charakteryzującemu się drapiącymi partiami gitar i galopującym rytmem "No Wow", skandowanego Love Is A Deserter", najbardziej przebojowej piosence w ich dyskografii "The Good Ones" oraz kowbojskiemu "Rodeo Town".

W rozdziale piątym - podsumowującym, udowodnione zostaje twierdzenie o odnalezieniu przez zespół własnego miejsca na scenie indie. The Kills nigdy nie będą gwiazdami rankingów ani ulubieńcami krytyków, ale w tym co tworzą czują się naprawdę dobrze. Krótko, brudno, trochę bluesowo, absolutnie wtórnie - bez zmian ... na szczęście.

Witek Wierzchowski (17 kwietnia 2005)

Oceny

Marceli Frączek: 7/10
Witek Wierzchowski: 7/10
Kasia Wolanin: 5/10
Średnia z 12 ocen: 5,5/10

Dodaj komentarz

Komentarz:
Weryfikacja*:
 
captcha
 

Polecamy

statystyka

Przeczytaj także