Ocena: 5

The Apples in Stereo

Velocity of Sound

Okładka The Apples in Stereo - Velocity of Sound

[Spin Art; 8 października 2002]

- Panie doktorze, pacjent już czeka na fotelu.

- Ah! Kogo my tu mamy?

- To Grisza. Jego rodzice przysłali go, bo ma od kilku dni strasznego, jak on to nazywa, doła, i nie wiedzą co robić. Zapłacili z góry.

- Dobrze, bardzo dobrze. Powiedz mi Grisza, jak się masz?

- Źle.

- Bardzo dobrze. Usiądź sobie wygodnie a my postaramy się coś poradzić. Od dawna jesteś w takim stanie?

- Tak.

- Dobrze. Cóż. Nie z takich opresji wyciągałem twoich rówieśników. Zaczynamy... Adin, dwa, tri... Twoje powieki stają się ciężkie. Nie możesz ich utrzymać... Ręce bezwolnie opadają... Głowa ciąży jak wielki głaz. Powoli... Powolutku relaksujesz się. Odpływasz... Swietłana, jaki mam dziś grafik?

- Za pół godziny ma pan następnego pacjenta.

- Dobrze. Zastosujemy terapię dźwiękową. Przynieś no płytę tego śmiesznego zespołu z Denver.

- Apples in Stereo?

- Tak, tak, właśnie tę. No, pospiesz się. Włóż ją do odtwarzacza i włącz. O tak. Bardzo dobrze.

- Czy to pomoże?

- Ha! Oczywiście że tak! Zawsze pomaga. Grisza wsłuchaj się teraz uważnie w muzykę wypełniającą twój umysł. Wyobraź sobie, że jesteś na łące. Jest piękna pogoda, świeci słońce, dookoła roznosi się piękny zapach wiosny. Poczuj tę atmosferę. Słyszysz? Wszystko będzie dobrze. Problemy nie są tak poważne jak ci się wydawało. Leżysz na ziemi, trawka delikatnie łaskocze twoje ciało. Przestrzeń wokół wypełnia piękna, relaksująca muzyka. Poczuj magię "Please" - to taki lekki, przyjemny utwór. Przy nim nie można mieć doła. Życie jest za krótkie, żeby być nieszczęśliwym. A teraz "Rainfall", i znów chce się żyć! Chce się śpiewać i tańczyć, chwytać dzień. Ta cudowna gitarowa melodia do społu z tanecznym rytmem po prostu porywa. Wyobraź sobie, że są przy tobie wszyscy twoi przyjaciele. Daj się ponieść tej radosnej atmosferze. Chwyćmy się wszyscy za ręce i pobiegnijmy przez łąkę ciesząc się promieniami słońca muskającymi nasze twarze. Ciesząc się cudownym zapachem polnych kwiatów. I szmerem płynącego opodal strumienia. "Czy rozumiesz?". Nie z takich problemów już wychodziliśmy zwycięsko. Tym razem też się uda! Posłuchaj tej wesołej melodii w "Yore Days". Głowa do góry! Ha! Widzę nieśmiały uśmiech na twojej twarzy. Wokal pani Hilarie w "I Want" daje nadzieję, nieprawdaż? Jest taki delikatny, dziewczęcy, bardzo radosny. A teraz "Mystery", delikatny wietrzyk rozwiewa nasze włosy. Niczym się nie przejmuj, odrzuć wszelkie smutki, ciesz się chwilą. Nabierz energii na pokonywanie codziennych trudów. A jeśli kiedyś jeszcze będziesz miał złe samopoczucie, zanuć sobie motyw z refrenu "Baroque". Gwarantuję, że pomoże. No, a teraz pora się zbudzić! Adin, dwa... Ha! No i jak się teraz czujesz?

- Chyba lepiej.

- Oczywiście, że lepiej! Życie jest piękne, pamiętaj Grisza. No, a teraz smaruj do swoich rodziców, czekają na korytarzu...

- Panie doktorze, czy terapia przyniosła skutek?

- Myślę, że tak, Swietłana. Na Apples in Stereo jeszcze się nigdy nie zawiodłem. To idealna muzyka na poprawę humoru. Włączam ją sobie w każdy poniedziałek rano, żeby się dobrze nastawić na cały tydzień. Właściwie to sam nie wiem na czym polega magia tej kapeli. W końcu nic odkrywczego nie grają. Taka przyjemna w odbiorze, rockowa muzyczka. A jednak potrafi pozytywnie nastroić chyba każdego. Może się nawet wydawać lekko ciężkawa przez te mocno przesterowane gitary. Właściwie gdyby zespół miał trochę lżejsze brzmienie to pewnie używaliby go wszyscy terapeuci do Uralu aż po Syberię. A tak, jest to moja tajna broń. Ha! No nic, wracając do tematu. Na wszelki wypadek trzeba zalecić rodzicom jeszcze kilka seansów dla Griszki. Porozmawiam z nimi później. Widzę, że już czeka kolejny pacjent. Co mamy tym razem?

- Anton - cierpi na bezsenność.

- Bezsenność? Bardzo dobrze. Nie mam dziś sił na finezyjne rozwiązania. Pani Swietłano, czy mogłaby pani przynieść płytę Kings of Leon?

Przemysław Nowak (11 lutego 2004)

Oceny

Przemysław Nowak: 6/10
Średnia z 3 ocen: 6/10

Dodaj komentarz

Komentarz:
Weryfikacja*:
 
captcha
 

Polecamy

statystyka

Przeczytaj także