Ocena: 7

Die Monitr Batss

Youth Controlerzzz

Okładka Die Monitr Batss - Youth Controlerzzz

[Dim Mak; 20 maja 2003]

Kakofonia, wariactwo, jazgot, szaleństwo, dzikość, nieokiełznanie, hałas, obłęd i wrzask. 8/10. Dziękuję, to była recenzja albumu "Young Controlerzzz" grupy Die Monitr Batss.

Bo czy o 14-minutowym albumie wypada pisać dłużej? I zaznaczam, to nie jest EP-ka, to nie jest minialbum. To klasyczny, debiutancki "full length" (?) longplay.

Dobrego noise rocka u nas niedostatek. Ostatnią, w miarę strawną dla mnie pozycją, był wydany już dość dawno temu album Hot Hot Heat z ich debiutanckimi nagraniami. Na jego tle "Youth Controlerzzz" prezentuje się nadzwyczaj ciekawie przede wszystkim dlatego, że... jest króciutki.

14 minut grania DMB zupełnie wystarczyło, by usłyszeć to, co w noise rocku jest najlepsze. Zaczyna się więc od mocnego akcentu: Hand Mode Death z powtarzajacymi się okrzykami (o ile je dobrze zrozumiałem) "Faster! Faster!"*. Jest tu saksofonik, są przestrojone gitary, zagubione uderzenia bębnów. Chaos, ogólnie rzecz ujmując. Ale to tylko preludium.

Copter - wsłuchajcie się uważnie, bo to najdłuższa, ekhm, kompozycja na albumie - całe dwie i pół minuty. Na początku coś, co nazwałbym strojeniem gitar, i sprawdzaniem wytrzymałości talerzy w perkusji, następnie kontynuowanie grania zagubionej gdzieś w gąszczu gitar melodii, i nieodłączne okrzyki, tym razem: "Copter! Copter!"*. Następnie mamy pieśń o intrygującym tytule Spread Yr Leggs, Release The Batss z "Tara! Tara!"*. Polecam ten kawałek, choć i tak jest trudno wybrać z tego albumu najlepszą piosenkę. Jest zwyczajnie zbyt krótki, żeby jeszcze wybrzydzać i ciąć go na kawałki. Dalej - Weaponsss z "Girls! Girls!"*, i resztę piosenek z bliżej niezidentyfikowanym tekstem i przesłaniem.

"Youth Controlerzzz" to prawdziwa eksplozja dźwięku i energii. Nie przesadzę, jeżeli powiem, że to najlepszy krążek wypełniający tę niszę na rynku. Zgrabna i praktyczna forma, doskonała pod względem gatunku treść.

"Polecam! Polecam!"

*Nie uważam że sens piosenki uległby zachwianiu, gdyby krzyczeli cokolwiek innego.

Lukasz7 (19 października 2003)

Oceny

Przemysław Nowak: 3/10
Średnia z 2 ocen: 5,5/10

Dodaj komentarz

Komentarz:
Weryfikacja*:
 
captcha
 

Polecamy

statystyka

Przeczytaj także