Ocena: 5

DJ Kebs

Prosto Mixtape

Okładka DJ Kebs - Prosto Mixtape

[Prosto; 16 kwietnia 2012]

Na dobrą sprawę, to kolejna hip-hopowa składanka z wzlotami i upadkami, weteranami i żółtodziobami, luzactwem, wspominkami i – czasem tanim, czasem nie – moralizatorstwem. Różnica taka, że to hip-hopowy składak wydany nakładem najlepszej wytwórni w kraju.

Bo Prosto w ostatnim czasie zadziwia. Jeszcze niedawno materiały sygnowane jej logiem trafiały właściwie tylko do ściśle określonego grona odbiorców, dziś – za sprawą płyt HiFi Bandy, VNM-a i duetu Sokół-Starosta – coraz szersza rzesza hip-hopowych głów docenia tę oficynę. Zwraca uwaga przede wszystkim brzmienie tych albumów. W każdym calu dopracowane, spod dłuta najlepszych polskich i zagranicznych producentów. Tu jest to samo – na bity się nie narzeka, co najwyżej na to, że się marnują.

Nie brakuje tu numerów, które zwyczajnie się skipuje. A to dlatego, że nawijają sami wack MCs, a to z powodu wyłącznie jednej super zwrotki w towarzystwie koszmarów i przeciętności. Tracki udane w 100% można policzyć na palcach jednej ręki, zaś potencjał hitowy drzemie w może dwóch numerach („Życie wypisane na twarzy”, „Dług”). Miło jednak usłyszeć Sokoła – jak zawsze w wysokiej formie; powracającego do rozkminek rodem z „Muzyki poważnej” Pezeta; świetnie płynącego po bicie Miuosha; no i Sitka – wschodzącą gwiazdę rapu z 71, która wprawdzie flowem nie razi, lecz celnie pointować nadal nie potrafi.

W całym tym galimatiasie gdzieś z boku stoi gospodarz mixtape’u, DJ Kebs. Od strony turntablistycznej robota pierwszorzędna. Tylko... co z tego? Poziomu materiału to nie podnosi. Trochę szkoda.

Maciej Blatkiewicz (8 maja 2012)

Dodaj komentarz

Komentarz:
Weryfikacja*:
 
captcha
 
Gość: staranitka
[16 maja 2012]
słaba recka. ale z oceną się zgadzam.
Gość: rob
[13 maja 2012]
recenzja = tragedia
aż dziw, ze na screenagers przeszło coś takiego...panowie poprawcie się bo recenzje u was zawsze były na wysokim poziomie a tutaj taka padaczka...
Gość: jaco
[11 maja 2012]
nie wierzę w tak słabą reckę na scrngrs :(
Gość: malkontent
[9 maja 2012]
Skręt strony rockistowskiej w kierunku elektroniki (co prawda bardziej mainstreamowej, ale zawsze) był spoko, ale scrngrs traktujące o polskim hip-hopie to już totalna wtopa. Cloud rapy byście porecenzowali jeśli już macie takie ciśnienie na hh. Ogarnijcie się.

Polecamy

statystyka

Przeczytaj także