Ocena: 5

My Teenage Stride

Lesser Demons [EP]

Okładka My Teenage Stride - Lesser Demons [EP]

[My Teenage Stride; 8 marca 2008]

Bardzo możliwe, że za wydaniem „Lesser Demons” stoi ta sama historia, co za animalowym „Water Curses” – w 2007 obie formacje zaliczyły w wielu aspektach najjaśniejsze momenty swoich karier (ok, w przypadku „Strawberry Jam” to dyskusyjne, ale już „Ears Like Golden Bats” zmiata wszystko, co Stride wydali przed nim). I z dużym prawdopodobieństwem można podejrzewać, że tak samo jak w przypadku naszej ulubionej (kolektywnie, hehe) płyty ubiegłego roku, również Jedediah Smithowi mogły zostać w worku piosenki, które zwyczajnie na trzeci album MTS się nie zmieściły.

Wydał więc EP-kę, którą specjalnie dla Państwa przesłuchałem i muszę powiedzieć, że My Teenage Stride grożą na niej pozostaniem wykonawcą jednej płyty. Na „Lesser Demons” nie dzieje się nic, czego nie byłoby na „Golden Bats”. Zgoda, Smithowi nigdy nie chodziło o bycie misjonarzem nowego popu, rola wstecznego drogowskazu mówiącego „ej ludzie, dziś w muzyce nie dzieje się za wiele – lepiej zawróćcie i posłuchajcie jak się grało dwadzieścia lat temu, wtedy to były kapele” znacznie lepiej pasuje mu do rysów twarzy. To, że po trzech sekundach kawałka „Red Nurse” pomyślałem: „o, Mary Chain!”, było jeszcze akceptowalne. Po trzydziestu zrozumiałem jednak, że chodzi o numer „Ruin” z ostatniej płyty My Teenage Stride, który brzmiał i śpiewał się prawie identycznie, co ten nowy. I to już trochę za dużo jak na moje skromne możliwości.

Z drugiej strony pięć dwu-trzyminutowych piosenek przelatuje w błyskawicznym czasie niespełna kwadransa, stanowiąc miły przerywnik między co bardziej wymagającymi pozycjami. Jangle-popowe gitary, przyzwoite, klasycznie indie-popowe hooki, zwarta i konkretna forma – jest to zespół, który tak bardzo polubiliśmy dwanaście miesięcy temu. Wciąż ten sam. Tyle, że momentami aż za bardzo.

Kuba Ambrożewski (15 lipca 2008)

Oceny

Kuba Ambrożewski: 5/10
Średnia z 1 oceny: 5/10

Dodaj komentarz

Komentarz:
Weryfikacja*:
 
captcha
 

Polecamy

statystyka

Przeczytaj także